Boli sme na zaujímavej besede v čitárni Knižnice Jána Kollára v Kremnici

Narodila sa v Martine, detstvo prežila uprostred Kremnických vrchov, študovala chémiu v Banskej Štiavnici, žije a pracuje vo Zvolene. Reč je o spisovateľke Erike Jarkovskej. Je autorkou historických, dobrodružno-romantických a spoločenských románov.

Na besede s touto spisovateľkou sa zúčastnili aj žiaci našej školy.  Erika Jarkovská sa vo svojich románoch rada vracia do minulosti a celkom najradšej medzi praobyvateľov amerického kontinentu, Indiánov. Pani Jarkovská pútavou formou porozprávala o svojej tvorbe, knižných tituloch, aký dlhý čas trvá, kým uzrie svetlo sveta jej román, odkiaľ zobrala námety a jednotlivé postavy vystupujúce v románoch.

                                                                                                                      TA