Divadlo v kocke

My, žiaci odboru TIS, sme dňa 12. novembra 2015 navštívili Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Každý z nás je iný, a preto je celkom logické, že sme sa tešili na rôzne veci –  niekto na vlak (jazdíme už len autami), niekto na obchody ( blížia sa Vianoce a v Kremnici…), niekto dokonca na predstavenie (vedeli sme,  že je to autorské divadlo robené pre študentov). Vždy sú nejaké problémy, tentokrát už cesta tam bola dramatická. Samotné divadlo má niečo do seba, pretože tam človek nechodí každý deň. Divadelné predstavenie – Divadlo v kocke – bolo veľmi zaujímavé. Pätica sympatických hercov nás previedla dejinami divadla od jeho vzniku až po súčasnosť. Autorka zvolila také úryvky známych divadelných hier, ktoré naozaj prinútia diváka pozrieť si doma, v knižnici  alebo na internete, či v tých známych hrách, ktoré pozná ako suché učivo z literatúry, skutočne boli takéto výstupy. Herecké výkony, zaujímavé kostýmy, slangový typ reči – to všetko v nás vyvolalo nezabudnuteľný zážitok. Sme radi, že sme mohli vidieť predstavenie študentskému srdcu blízke.

Žiaci 4. TIS