Naša zelená škola

Deň Zeme by mal všetkým ľuďom pripomenúť, aké krehké je prostredie našej planéty a viac si ho vážiť a ceniť . Aj keď Deň Zeme pripadá na 22. apríla, my sme si tento dátum posunuli o 3 dni neskôr, a to na 25. apríla 2012. Keďže naša škola SOŠ a Gymnázium pre žiakov so sluchovým postihnutím internátne v Kremnici  bola zapojená do projektu Enviroment, aj my, žiaci, žiačky a učitelia  sme si tento významný deň  pripomenuli a uctili. Ako inak – prácou.  Veď je to práve naša modrá planéta Zem, ktorá nám, ľuďom, poskytuje dary, bez ktorých by sme tu neboli. Hoci sa mnohým z nás nechcelo, všetci sme nakoniec pracovali ako diví. Až na pár výnimiek.

Spočiatku nám ani počasie veľmi neprialo, no neskôr sa slnko umúdrilo a trošku nás zohrialo. V rámci už naplánovaných ekologických aktivít sme boli rozdelení do troch skupín. Prvá skupina čistila chodník na Gróbňu, druhá Zechenterovu záhradu a  tretia cestu smerom na Ľudoviku. Za štyri hodiny, sme už na prvý pohľad stihli veľmi veľa. Znečistené miesta sme zbavili odpadkov, papierov, ohorkov z cigariet, fliaš a tiež opadaného lístia.

Sme radi, že aspoň v tento deň sme spravili niečo užitočné pre našu planétu . Dúfame, že  poriadok tam nejaký ten čas vydrží.

Barbora Dunčeková, Miroslava Görögová, Nikola Popluhárová (3.G)

neboli nájdené žiadne obrázky