Stolári na potulkách mestom Zvolen

Poslednú stredu tohto školského roku 28. 6. 2017 sme využili možnosť cestovať vlakom bezplatne. Vybrali sme sa spoznávať neďaleký Zvolen.

Hneď z rána sme navštívili jedinečné Arborétum Borová hora, kde sme si ako prvú pozreli zbierku ruží. Potom sme sa sústredili na domáce a cudzokrajné dreviny. Najviac nás zaujal smrek obyčajný plazivý. Na prvý pohľad sa zdalo, že je to kopa opílených konárov smreka. Zaujímavá bola tiež breza svalcovitá. Nakoniec nás upútala zbierka kaktusov.

Z arboréta sme sa pešo presunuli do Lesníckeho a drevárskeho múzea, kde nám príjemná pani sprievodkyňa odprezentovala výstavu Objavy a vynálezy, ktoré zmenili náš svet. Jednou z tém bola aj výroba ohýbaných stoličiek. Potom sme mali možnosť vidieť expozíciu Drevo vždy živé, kde sme videli nástroje a konečné výrobky drevospracujúcich remeselníkov – stolárov, tesárov, kolárov, rezbárov.

Po príjemne strávených chvíľach oddychu, ale aj poučenia sme sa spokojní vrátili domov.

Žiaci 3.S  a  1.NS