Zájazd do Viedne

8.12. 2011 žiačky 3. G, žiaci 2. SA a 2. G vyštartovali na dlhoočakávaný zájazd do Viedne. Do Viedne sa nechodí každý deň, ba ani každý rok, preto sme sa naň veľmi tešili. Našu radosť mierne nabúrala nepriazeň počasia, (sneh v Banskej Štiavnici) a s tým spojená kolízia autobusu s osobným autom. Po vybavení formalít s dopravnou políciou sme už pokračovali bez ďalších problémov za naším vytúženým cieľom – Vianočnou Viedňou.

Vo Viedni sme si prezreli všetko, čo bolo v programe zájazdu. Najskôr Schönbrunn so záhradou, Wagenburg a vianočný trh. Potom sme sa autobusom po okruhu Ring presunuli do Hofburgu, kde sme obdivovali architektúru starých palácov, výzdoby brán, sochy a tiež všadeprítomné vianočné stánky s občerstvením a darčekmi. Pešo sme prešli ulicou Graben na Štefanské námestie k Dómu Svätého Štefana a odtiaľ na Vianočný trh pred Radnicu, ktorý patrí medzi najkrajšie vo Viedni.

Okrem prehliadky reálnych stavebných pamiatok, námestí a ulíc sme si počas cesty autobusom prezreli aj dokumentárny film o Viedni a vypočuli erudovanú prednášku o histórii jednotlivých stavieb.

Domov sme si odniesli pekné zážitky, nejaké suveníry a mnoho fotiek, ktoré nám budú vianočnú Viedeň stále pripomínať.

Žiačky 3. G triedy

                                                                                                     účastníčky zájazdu

neboli nájdené žiadne obrázky