Exkurzia- ELBA a. s.

Prejdite sa po hociktorom meste, po lúkach v okolí a určite natrafíte na výrobky podniku ELBA a. s. v Kremnici.To, že sa v Kremnici vyrábajú svorky pre rozvodne vysokého a veľmi vysokého napätia, armatúry vonkajších elektrických zariadení a mnoho ďalších a pre nás netradičných výrobkov mnohí z nás ani netušia. A ako to naozaj vyzerá vo vnútri výrobného podniku, to sme si ani nevedeli predstaviť. V marci sme absolvovali exkurziu, kde nám skvelý sprievodca ukázal dielne: modernú nástrojáreň, zinkovňu, zmodernizovaný sklad hutného materiálu, kováreň, montážnu dielňu. Veľmi zaujímavé bolo zistenie, že niektoré stroje boli vyrobené na mieru a len pre tento podnik. Vyrábajú špecifické výrobky a možno práve preto sú na trhu úspešní. Zistili sme, že práca je tu náročná, ale zaujímavá, aj keď niekedy hlučná.

                                                                            Žiaci odboru TIS