Aj drevenica môže poskytnúť nadštandardné bývanie

Murári, tak ako po iné roky, boli opäť na exkurzii na Krahuliach. Najmä prvákom sme chceli ukázať drevenice z guľatiny, ale aj z hranolov, ktoré sú pre obec Krahule v poslednom období typické. Chlapci boli prekvapení, lebo mnohí si mysleli, že z dreva sa stavajú len malé chatky určené na príležitostné bývanie. Okrem dreveníc si mohli prezrieť rôzne druhy rodinných domov, či už dokončených alebo aj rozostavaných. Do školy sme sa vracali peši  cez Kremnické Bane, kde sme sa zastavili v stavebninách a chlapci si mohli pripomenúť stavebné materiály, o ktorých sa už učili.

Exkurzia sa nám vydarila, keďže väčšiu časť sme absolvovali peši za priaznivého počasia, užili sme si aj vychádzku peknou prírodou.

                                                                                                                                                        Odbor murár