Aktuality z TASR

Prvými odbormi, ktoré sa v nej vyučovali, boli stolárstvo a obuvníctvo.

Kremnica 9. mája (TASR) – Stredná odborná škola (SOŠ) pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna v Kremnici je jednou z troch na Slovensku a jedinou v Banskobystrickom kraji, ktorá poskytuje stredoškolské a nadstavbové vzdelanie pre takéto deti.

 

Stredná odborná škola (SOŠ) pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna v Kremnici je jednou z troch na Slovensku a jedinou v Banskobystrickom kraji, ktorá poskytuje stredoškolské a nadstavbové vzdelanie pre takéto deti. Na snímke modely, ktoré v roku 2007 získali na súťaži Zaltá Fatima – junior druhé miesto 9. mája 2016.

Stredná odborná škola (SOŠ) pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna v Kremnici je jednou z troch na Slovensku a jedinou v Banskobystrickom kraji, ktorá poskytuje stredoškolské a nadstavbové vzdelanie pre takéto deti. Na snímke modely, ktoré v roku 2007 získali na súťaži Zaltá Fatima – junior druhé miesto 9. mája 2016.

 

Založená v roku 1921. Jej riaditeľ Jozef Ličko hovorí, že v tom období stredoškolské vzdelávanie pre deti so sluchovým postihnutím absentovalo. „Existovala len štátna škola, ktorá poskytovala základné vzdelanie. Nikde však nebola stredná škola. Preto v roku 1921 založili prvú pokračovaciu strednú školu, v ktorej sa žiaci učili remeslu,“ priblížil.

Viac sa dočítate tu: http://skolskyservis.teraz.sk/skoly-sr/kremnicka-sos-/27094-clanok.html