Exkurzia — výstava exotického hmyzu

Dňa 13.2.2014 sme sa my (4.G) a baby z 5.G vybrali v  sprievode P. učiteľky Jurisovej na výstavu exotického hmyzu v Žiari nad Hronom. Cesta tam, nebola dlhá, išli sme autobusom a potom po vlastných ku hvezdárni, kde sme čakali asi 10minút na nášho milého sprievodcu, ktorý nás zobral do miestnosti kde nám vyrazil dych tou hromadou exponátov, ktoré mali priveľa  nôh. Mali sme tiež možnosť „povarovať“ si ich na rukách. Pri tejto výzve väčšina ušla von, okrem Lucii J. ktorá mala na ruke veľkú, chlpatú tarantulu. Videli sme jašteričky (boli veľmi zlaté),ale aj motýle(najväčší mal cca 30cm),škorpiónov, krabov a iné. Výstava bola zaujímavá, náučná, videli sme živočíchy z rôznych kútov sveta, ktoré by sme inde nikdy nevideli a ak poviem, že by som tam išla ešte raz, určite hovorím aj za ostatných!

I.Jošková 4.G