Exkurzia do firmy NEOGRAFIE – FRANCESCA CREATION v Martine

Dňa 15. 10. 2014 sa žiaci zúčastnili  exkurzie  do    NEOGRAFIE   v Martine  –  presný názov  firmy je FRANCESCA  CREATION, S.R.O , spoločnosť pôsobí do roku 1999 ako dcérska  talianskej firmy  CROMO a francúzskej  ANGELE  CARTERIE.  Táto firma tlačí a navrhuje pohľadnice, oznámenia, obrázky, kalendáre, darčekové tašky a pod.   Vďaka  zahraničným  partnerom dnes  expanduje na  európsky  a americký trh,  čo je dôležité  pre našich žiakov , že  od budúceho roku spoločnosť  predpokladá vytvoriť chránené dielne. Tu by sa mohli zamestnať aj naši žiaci, ktorí pochádzajú z okolia Turca.

     V tejto firme pracujú piati nepočujúci  a z toho sú naši  traja  bývalí žiaci.  Pre študentov je tu možnosť  zamestnať sa ako brigádnik počas letných prázdnin.

     Vo firme  už  15 rokov pracuje aj naša bývala žiačka Antónia Teličáková z Martina, ktorá nás sprevádzala celým zariadení a všetko odborne pretlmočila naším žiakom.

     Túto návštevu sprostredkovala pani Mencáková  matka našich bývalých žiakov Tomáša a Matúša.

     Exkurzia sa žiakom veľmi páčila a odniesli si z nej veľa nových poznatkov.  Myslíme si, že  bola veľkým prínosom  hlavne pre končiacich žiakov.

                                                                                                  Školský internát