Internátne akcie, apríl 2015

Gastrofestival

     Každoročne žiaci študijného odboru hotelová akadémia absolvujú praktickú časť MS v rámci Gastrofestivalu organizovaného v priestoroch SOŠ obchodu a služieb v Žiari nad/Hronom. Škola je vtedy otvorená aj pre širokú verejnosť.

     Túto možnosť sme využili a  dňa 22. 4. 2015 sme navštívili Gastrofestival so žiakmi. Každá  z týchto reštaurácii mala v ponuke svoje menu. Zaujala nás mexická reštaurácia.  Z jej ponuky sme si vybrali –„ Pečené kuracie krídla v medovej crusote na grilovanej zelenine“.  Posedeli sme si a osviežili sa  aj chutným nápojom Mojito.

     Cítili sme sa veľmi  príjemne a vnímali sme vkusne upravené prostredie, milú obsluhu študentov a hlavne ich prácu, ktorú vytvorili vlastnými rukami a nápadmi.

 Prednáška s členom HS

Dňa 22. 4. 2015 sa uskutočnila prednáška s dlhoročným členom HS   Ivanom Petrášom. Okrem hodnotnej a zaujímavej prednášky premietol fotky a filmy o záchrane ľudských životov v horách. Žiaci mali možnosť spoznať, ale aj možnosť manipulovať s niektorým vybavením záchranára.

     Žiakom sa prednáška veľmi páčila a bol to pre nich zážitok stretnúť ozajstného člena  HS. Ďakujeme a tešíme sa na  ďalšie stretnutie.

Kolky

     Tak ako každý rok aj tento rok si žiaci dňa 21. 4. 2015 v mestskej kolkárni  zmerali sily v súťaži –  kolky kde  medzi sebou súťažili dievčatá a chlapci.

Poradie bolo nasledovné :

Dievčatá :

  1. miesto získala       Natália  Gregušová
  2. miesto získala       Dominika  Paľová
  3. miesto získala       Antónia  Muchová

Chlapci :

  1. miesto získal       Michal Lakatoš
  2. miesto získal       Jozef  Pešta
  3. miesto získal       Martin  Bebjak

Víťazom gratulujeme !