Lyžiarsky v Jasenskej doline

30. 1. – 3. 2. 2017

S kamarátmi a učiteľmi sme sa chystali na lyžiarsky výcvik. Netrpezlivo sme čakali, až nastane ten deň, keď sa vyberieme do Jasenskej doliny, kde boli naši spolužiaci už minulý rok, a veľmi sa im tam páčilo. Cesta bola zábavná, typická zima s mrazom, bielymi kopcami naokolo, a hlavne s ľuďmi, ktorí boli v robote alebo mali zjavne nejaké starosti.  Keď sa zapichnete do doliny, je to iný svet, cítite divočinu, prírodu celkom blízko. Boli sme nadšení, koľko snehu vidíme. Minulý rok to bolo iné, okrem zjazdoviek blato a voda. Teraz sa dalo na lyžiach prejsť z chaty až na zjazdovku. Po príchode sme sa hneď ubytovali, nie je to žiadny luxus, ale útulné, celé naše a takmer pod vlekom. Kým sme čakali na obed, boli sme si prezrieť okolie, nasať pravý horský vzduch, ticho pohodu a les. Po prechádzke sme išli na obed, ktorý bol výborný, a po obede sme si obuli konečne lyže, aby sme preverili svoje schopnosti. Najkrajšie bolo to, že sme z dverí reštaurácie mohli skočiť rovno na lyže, všetky ostatné kurzy museli šliapať dlho a zakaždým, kým my sme si už užívali zjazdovku. Po dobrej lyžovačke bola vždy sprcha, a potom sme s učiteľmi po celom dni prekecali niekoľko hodín pri kartách, takže spať sme išli neskoro a ochotne. A takto to išlo až do piatku. Poniektorí z nás zažili veľa pádov, ale to k tomu patrí, hlavne že sme to všetci zvládli v zdraví. Počas lyžiarskeho sme zažili kopec zábavy. Všetci sme sa spolu viac zblížili a zocelili svoje priateľstvá . Sme bohatší o veľa zážitkov, ktoré ostanú naozaj niekde hlboko a dlho. Hovorí sa, že niečo takéto zažijete len raz, je to pravda.

Mládež, oplatí sa ísť na lyžiarsky!

Filip a Jakub