Musica-Medica opäť na našej škole

18. máj 2018

Ahojte, rok ubehol ako voda a my sme tu opäť medzi Vami. Veľmi sa tešíme.

To boli úvodné slová jedného z členov skupiny Musica-Medica jazzmana Borisa Čellára. Ďalej oznámil žiakom, že vystúpenie má dve časti: hudobnú (koncert) a workshop. V hudobnej časti vystúpil Rami Shaafi – mongolský hrdelný spev, ďalej využil didgeridoo z Austrálie a Boris Čellár – elektrická gitara, rámový bubon a symfonický gong. V rámci workshopu sluchovo postihnutí žiaci vďaka Saafimu a jeho manželke preciťovali intenzitu tónov na rôznych častiach tela prostredníctvom tradičných vysokorezonančných nástrojov z celého sveta ako sú: tibetské spievajúce misy, jazýčkový bubon – drevený, oceľový, terapeutická ladička, monochord.

V závere mi nedá necitovať niektoré postrehy a názory žiakov na danú akciu.

Jozef /3. MR/: Páčila sa mi hra na gitare, boli ste skvelí.

Ivan /2. KCH/: Veľmi rád si spomínam na piatok 18. mája 2018, kedy nás navštívili hudobníci zo skupiny Musica-Medica – skvelá hudba, dobrý koncert, zaujímavé hudobné nástroje. Ďakujem. Verím, že ešte našu školu navštívite.

Nikola /2. KCH/: Super hudba, páčite sa mi, príďte aj na budúci rok.

Róbert /3. PJ/: Páčil sa mi mongolský hrdelný spev, na akcii bola dobrá atmosféra. Na budúci rok už na škole nebudem, ale nikdy na Vás nezabudnem. Ste skvelí, len tak ďalej, robte, čo Vás baví. Ako by som sa vznášal, keď hrala hudba, prospelo to môjmu egu.

Vidíme, že tento nadžánrový projekt mal aj v tomto roku u našich žiakov veľký úspech, za čo ešte raz členom skupiny veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

                                                                                                                        TA