Zem je len jedna

Dňa 15. marca 2019 bol vyhlásený celosvetový mládežnícky štrajk na podnet 16 ročnej Švédky Grety Thunbergovej, ktorá minulý rok v lete začala verejne bojovať proti znečisťovaniu našej planéty, za budúcnosť zdravšej zeme a klímy. Do štrajku sa zapojili študenti z mnohých krajín, medzi nimi aj štyri slovenské mestá: Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš a Košice.

Aj my sme sa rozhodli podporiť tento štrajk formou prezentácií a filmu. Pripravili sme si dve témy: Plasty v oceánochGlobálne otepľovanie. V prezentáciách sme chceli upozorniť na hrozbu plastov vo vode, ale i na súši, ktoré nás úplne zaplavujú. Hovorili sme aj o rapídnom celosvetovom otepľovaní. Po prezentáciách sme si pozreli film od Erika Baláža – Strážca divočiny. Týmto dokumentom sme sa snažili ukázať krásy slovenskej prírody, ktoré si musíme vážiť, aby ostali pre ďalšie generácie.

                                                                                                                                 žiaci 3.G