Florbalový zápas proti ZŠ Angyalova

  1. 11. 2018

Chceli sme turnaj, nakoniec sme radi, že si naši žiaci zahrali florbal aspoň proti ZŠ Angyalova, ktorá nám poskytla telocvičňu a nadšených chlapcov.

Rád by som povedal, že sa ľady pohli, ale jedna sekera, ktorá prebíja dieru, ľady nerozhýbe, to stačí tak na dýchací otvor, aby sa myšlienka nezadusila. Dlho a vytrvalo vyzývame kremnické školy na aktívnejšiu športovú spoluprácu, žiaci chcú, my chceme, všetci sú za… Hrať chcú dokonca chlapci, ktorí sa nenarodili s hokejkou v ruke či s loptou na nohe. Nemyslím, že na futbal alebo florbal (bez debaty najpopulárnejšie športy na školách) sa žiaci nedajú nahovoriť (stále sa ma pýtajú, kedy už konečne dáme niečo väčšie), ale niekto im musí poskytnúť priestor, určite sa nezídu sami podvečer na parkovisku. Chceli sme dlhodobú súťaž kremnických škôl – problém. Chceli sme aspoň jednorazový turnaj – problém.

Vďaka aspoň za toto športové popoludnie, u nás máme síce kvalitnú telocvičňu, ale malú, takže na nejaký zúžený formát (3+1) radi privítame akúkoľvek školu, kedykoľvek. Na to ostatné musí chcieť aj niekto iný.

OD