Slovak Fashion Week Nový rozmer slovenskej módy

Tak znie názov prvého ročníka podujatia, ktorý chce aktivovať a spojiť všetky aspekty módy na Slovensku. Jeho súčasťou sme sa stali  10. a 11. októbra v Zichyho paláci v Bratislave.

   Showroomy ponúkli dizajnérske kolekcie na priamy predaj alebo na objednávku, vybrané obchody s módou špeciálne inštalácie vo výkladoch. Odborné prednášky  priblížili problematiku módneho sveta. Bohatý program Slovak Fashion Week nezabudol ani na podporu a rozvoj výroby dizajnérskych kolekcií módnych návrhárov. Na networkingovom mini – veľtrhu sme ponúkli produkty zručnosti žiakov Strednej priemyselnej školy odevnej  pre žiakov so sluchovým postihnutím  internátnej v Kremnici . Prezentovali sme sa módnou kolekciou odevov v sekcii Industry Mixer.

   Bohatší o nové informácie o výrobcoch, produktoch, o nové kontakty a skúsenosť, že odevníctvu na Slovensku ešte neodzvonilo, sme sa vrátili domov. Na tomto podujatí sme sa mohli zúčastniť vďaka Nadácii Pontis. Môžeme už len dodať, radi sa zúčastníme aj o rok.

                                                                                                                                                                        Martina Skaličanová

foto: Adam Kováč