Zdravie na tanieri

Zorganizovať odbornú prezentáciu o zdravej výžive spojenú s prípravou a degustáciou zdravých jedál a nápojov bolo cieľom Dňa výživy na našej škole, ktorý sme zorganizovali dňa 27.11.2013.

Študenti prvých ročníkov si vďaka odbornej prednáške o zásadách správneho stravovania, o potravinovej pyramíde a poruchách z príjmu potravy  rozšírili a prehĺbili vedomosti o zdravej výžive, o škodlivosti niektorých potravín a o spôsobe stravovania.

Študenti 2.KCH triedy sa zase naučili pripravovať a servírovať vybrané druhy zdravých jedál.   Pripravili nám veľmi chutné  a hlavne zdravé nátierky – humus (z cíceru), z naklíčenej šošovice , bryndzovú a medovú. Všetkým nám chutil aj ovocný a zeleninový šalát plný vitamínov a minerálnych látok. Banánový kokteil a zázvorová limonáda nás veľmi príjemne osviežili.

                                                                                              realizačný tím malého projektu

                                                                                              pod vedením Ľ. Papšovej